Solidne i trwałe projektowanie izolacji cieplnej

Warstwa izolacyjna pomaga oszczędzać energię, uniknąć uszkodzeń konstrukcji budynku i pozwala stworzyć zdrowe i przyjazne środowisko w którym mieszkamy i pracujemy. Aby uzyskać pewność, że takie efekty uzyskamy na długie lata, jedno jest pewne: izolacja musi być chroniona z obydwu stron.

Wzorcowa konstrukcja składa się z trzech warstw:

  • Warstwy powietrzoszczelnej w postaci paroizolacji zainstalowanej wewnątrz budynku
  • Materiału termoizolacyjnego w środku
  • Warstwy wiatroszczelnej od zewnątrz np. w postaci membrany

Taki układ gwarantuje, że niekorzystne warunki pogodowe, wilgoć, pleśń i przeciągi nie będą mieć negatywnego wpływu na budynek oraz jego użytkowanie i zabezpieczą go przed uszkodzeniem.

Najpopularniejsze produkty

Dlaczego powietrzoszczelność?

Warstwa powietrznoszczelna działa jak przegroda chroniąca warstwy izolacji przed wilgocią i jej kondensacją. Zapewnia również, że izolacja działa jak należy oraz zapewnia optymalne warunki wewnątrz budynku.

Inteligentne paroizolacje

Nieprawidłowy poziom wilgoci w przegrodzie powoduje uszkodzenie konstrukcji drewnianej. Paroizolacje aktywne zapewniają o wiele lepszą ochronę Twojego domu niż tradycyjne.

System powietrzoszczelny

Inteligentna praca systemu zależna jest od poziomu wilgotności

Dlaczego wiatroszczelność?

Warstwa wiatroszczelna chroni izolację termiczną przed deszczem, śniegiem i wiatrem, dzięki czemu zapewnia jej efektywne działanie.

Wiatroizolacja aktywowana wilgocią

Nowoczesne membrany aktywowane wilgocią, z nieporowatym filmem dyfuzyjnym zapewniają o wiele wyższy poziom ochrony niż tradycyjne membrany mikroporowe.

Systemy wiatroszczelne

Rozwiązania systemowe aktywnego zarządzania wilgocią dla wiatroizolacji do montażu na:

dachach – membrany Solitex Mento
ścianach – membrany Fronta

0