O NAS

Jesteśmy siecią instalatorów, wykonawców i fachowców w dziedzinie izolacji wdmuchiwanych i uszczelniania budynków. W związku z zaostrzającymi się przepisami w zakresie szczelności budynków (od 2021 roku obowiązkowe będzie potwierdzenie szczelności budynku przez kierownika budowy) oraz korzyściami płynącymi z zapewnienia szczelności konstrukcji oferujemy kompleksowe rozwiązania zarówno dla wykonawców, jak i inwestorów.

Szczelność powietrzna jest już standardem w większości krajów Europy. Wynika to z tego, że zapewnia efektywność zarówno samej izolacji, jak i eliminuje ryzyko szkód spowodowanych niekontrolowanym przenikaniem wilgoci. Jako marka Termex od lat zajmujemy się profesjonalnym wykonywaniem izolacji z pomocą wdmuchiwanej wełny celulozowej, która sama w sobie jest bardzo szczelnym materiałem, przez co stosuje się ją często do napraw starej lub zniszczonej izolacji. Doświadczenie zgromadzone przy tego typu specjalistycznych operacjach sprawiło, że dostrzegliśmy potrzebę wprowadzenia na rynek wysokiej jakości produktów gwarantujących prawidłowe zabezpieczenie konstrukcji i znajdującej się w niej izolacji. Więcej o zaletach szczelnej izolacji możesz przeczytać tutaj: Dlaczego szczelność jest taka ważna? [link]

Historia niemieckiej marki ProClima sięga 1978 roku, kiedy Lothar Moll, wieloletni dyrektor przedsiębiorstwa MOLL bauöko­lo­gis­che Produkte GmbH, otworzył w pobliżu Frankfurtu centrum konstrukcji ekologicznych, które później stało się fundamentem marki pro clima.

Od momentu wynalezienia i stworzenia pierwszych inteligentnych folii paroizolacyjnych pod marką B.I. Baupap­pen (włączając naturalny klej lateksowy ECO COLL oraz folie papierowe DB+) oraz powstania marki pro clima w 1994 roku do asortymentu dołączano kolejne produkty służące zapewnieniu szczelności powietrznej budynków.

W 2004 roku pro clima ustanowiła nowe standardy ochrony konstrukcji przed szkodami spowodowanymi niekontrolowaną migracją powietrza, wody i wilgoci, wprowadzając na rynek swój flagowy produkt, folię paroizolacyjną IN­TELLO, rekomendowaną jako dedykowane rozwiązanie także przez największych producentów, takich jak Rockwool czy Steico.

ProClima od lat dostarcza dedykowane rozwiązania dla branży izolacji wdmuchiwanych, takimi jak folia Intello Plus, membrana Mento Plus, czy niezmiernie trwałe łatki do uszczelniania otworów do wdmuchiwania izolacji Tescon Vana Patch.

Dzisiaj pro clima działa w ponad 30 krajach dostarczając kompletne systemy uszczelniania budynków od wewnątrz i zewnątrz, składające się z inteligentnych folii, membran, uszczelniaczy, klejów, taśm, a także kontroli jakości i kompleksowej obsługi technicznej. Pełną listę produktów znajdziesz tutaj. Kontakt do naszej obsługi technicznej znajduje się tutaj.

W Polsce marka ProClima jest obecna od 2009 roku, zyskując sobie uznanie na rynku budownictwa drewnianego. W 2019 roku marka ProClima rozpoczęła współpracę z Termex-Fiber Sp. z o.o. Termex to fiński producent wełny celulozowej posiadający własny zakład produkcyjny w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie), który wspólnie z ProClima należy do europejskiego stowarzyszenia producentów wełny celulozowej ECIA.

Termex i ProClima dostrzegają wiele pozytywnych stron współpracy na wspólnym rynku instalatorów izolacji wdmuchiwanych oraz wykonawców domów drewnianych i murowanych.

Naszym głównym celem jest podnoszenie świadomości wykonawców i inwestorów na temat zabezpieczania szczelności budynków oraz innowacyjnych metod wykonywania przegród izolacyjnych w konstrukcjach budowlanych.